Lancer evo IX

8. července 2006 v 16:23
Co říkáte na tu supr káru, je to nejen sportovní auto ale dá se pořádně vytunit!! Tento model se již vyrábí od roku 1990, a to v Japonsku , v té době to bylo auto sice sportovní a le né moc pěkné ale po dvou letech se začaly vyrábět Lancery se stejnou maskou a tvarem ale už měly jiné(lepší) parametry, a takto to šlo až do nedávny když se zrodil Lancer evo 9! Tento model se nedá vůbec porovnat s Lancerem evo I , II, III ,IV,V,VI atd... Toto je LANCER EVO IX !!!
S bráchou...
Ze zadu s podvozkem...
Co vy na to líbí se vám?...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Integrale Integrale | E-mail | Web | 25. června 2008 v 9:59 | Reagovat

Jen upřesnění: Lancer EvoI byl představen v polovině roku 1992 a prodával se od října 92, bohužel ne v Evropě. V roce 1990 (od 1988 do 1992) se jednalo ještě o Mitsubishi Galant VR-4, z něhož Lancer vycházel. Stejný blok motoru 4G63 měl Galant VR-4 a zůstal až do Lanceru Evo IX (X už má jiný).

EvoI až III měly motor vlevo a převodovku vpravo, od EvaIV se motor přemístil vpravo a objevil se aktivní zadní diferenciál ozn. AYC. Od verze V byly standardem čtyřpístové přední a dvoupístkové zadní třmeny Brembo a VI měla na přání i přední diferenciál s omezením svornosti (VI/2 série Tommi Makinen v základu). Od VII je u evropských verzí přední LSD standardem, stejně jako aktivní mezinápravový diferenciál se 3 módy. Verze IX má variabilní časování sacích ventilů MIVEC, X by měla mít variabilní časování sacích i výfukových vaček, ale hliníkový blok.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama